Dla dobrego funkcjonowania strony oraz statystyk oglądalności treści zbieramy dane.

Co to jest NEWSTART?

Program NEWSTART Prosperity to przełomowy, znany na całym świecie program odnowy zdrowia fizycznego i psychicznego. Działa w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Europie i Australii. Od ponad 20 lat prowadzony jest również w Polsce i pomógł już tysiącom osób. Opiera się na najnowszych badaniach naukowych z wielu dziedzin medycyny. Podobny program prowadzony w USA refundowany jest przez Departament Zdrowia jako profilaktyka i terapia wielu chorób cywilizacynych.

W czasie Programu NEWSTART Prosperity serwujemy odżywianie pełnowartościowe i oczyszczające: dietę warzywno-owocową, dietę sokową oraz post zdrowotny wodny. Każda z proponowanych form odżywiania skomponowana jest w oparciu o produkty sprzyjające zdrowiu zgodnie z najnowszą wiedzą naukową z zakresu żywienia człowieka. Polecamy nową piramidę żywieniową opracowaną przez epidemiologów i dietetyków Uniwersytetu Medycznego Loma Linda w Kalifornii. Odżywianie dostosowane jest do indywidualnych potrzeb uczestników. Na miejscu jest możliwość konsultacji z lekarzem i specjalistą żywienia człowieka. Program służy przede wszystkim szkoleniu w zakresie zdrowego stylu życia i prewencji chorób. Codziennie odbywają się zajęcia edukacyjne: wykłady, prezentacje, warsztaty zdrowego gotowania, seminaria antystresowe. Dostępna jest również pomoc psychologiczna w zakresie zdrowia emocjonalnego oraz coaching i praca z modelem PROSPERITY w wyznaczaniu celów dla osób pragnących wypracować nowe zdrowe nawyki. Zapewniamy wsparcie w walce z nałogiem  jedzenia niezdrowych pokarmów np. słodyczy, uczymy radzenia sobie ze stresem, wskazujemy na wartość właściwego myślenia i tworzenia dobrych relacji. Edukacja wzbogacona jest o aktywny wypoczynek w formie ćwiczeń porannych i spacerów plenerowych, a także zajęć z nordic walking. Jest też czas na wypoczynek, rekreację i dobry film. Herbaciarnia dostępna przez całą dobę oferuje zestaw naturalnych herbat ziołowych. Za dodatkową opłatą oferujemy też masaż leczniczy i relaksacyjny, masaż z miodem, solą himalajską i bańką chińską, elementy hydroterapii, a także terapię chlorofilem, węglem drzewnym i efektywnymi mikroorganizmami

W Programie NEWSTART Prosperity, poprzez praktyczne zastosowanie jego zasad, następuje rewitalizacja, odnowa, poprawa kondycji, spadek masy ciała, odwracanie nabytych procesów degeneracyjnych: miażdżycowych, zwyrodnieniowych i zapalnych. Następuje proces normalizacji ciśnienia krwi, poziomu cholesterolu, trójglicerydów i cukru we krwi. W efekcie zdrowie się poprawia, a życie się przedłuża.

Pogram NEWSTART Prosperity prowadzony jest przez wykwalifikowany zespół złożony z lekarza i coacha, specjalisty żywienia człowieka, trenera i specjalisty wsparcia emocjonalnego, szefa kuchni z zespołem, masażysty oraz  fizjoterapeuty. Dostosowany jest do indywidualnych potrzeb zdrowotnych uczestników.

Współpraca medyczna:

John A. Scharffenberg – prof. Uniwersytetu Medycznego Loma Linda w Kalifornii, specjalista żywienia człowieka. 

Neal Nedley – internista, specjalista medycyny stylu życia, twórca programu „Żegnaj depresjo”.

Grażyna Kuczek – lekarz medycyny, health prosprity coach, absolwentka Uchee Pines Institute w USA.

Program NEWSTART Prosperity obejmuje: 

  1. Wykłady i prezentacje prowadzone przez lekarza dotyczące przyczyn powstawania i skutecznych terapii chorób cywilizacyjnych.
  2. Konsultacje lekarskie, na których planowane jest odżywianie i wyznaczany jest kierunek działań leczniczych – zapewniamy obecność lekarza na całym turnusie.
  3. Wsparcie zdrowia psychicznego – diagnostyka psychologicznych przyczyn powstania choroby oraz praca ze stresem, emocjami i motywacją (najnowsze badania pokazują, że choroba często może pojawić się z powodu stresu, straty, konfliktu, złych relacji, itp.).
  4. Porady dietetyczne – możliwość analizy swoich praktyk żywieniowych, rozpoznanie błędów i poznanie terapeutycznych zasad odżywiania.
  5. Indywidulanie dobrane żywienie: pełnowartościowe wegetariańskie, dieta  warzywno-owocowa, post sokowy lub wodny. 
  6. Warsztaty zdrowego gotowania – praktyczne uczenie się przygotowywania posiłków według nowych przepisów. 
  7. Aktywny wypoczynek: spacery, nordic walking, ćwiczenia usprawniające, wycieczki do pięknych miejsc.
  8. Masaż leczniczy i relaksacyjny oraz z bańką chińską, a także terapia chlorofilem, węglem drzewnym i efektywnymi mikroorganizmami. Zabiegi oferujemy za dodatkową opłatą.

Program prowadzi zespół złożony z lekarza i coacha, specjalisty żywienia człowieka, trenera i specjalisty wsparcia emocjonalnego, szefa kuchni z zespołem, masażysty oraz fizjoterapeuty.