Co to jest NEWSTART?

Program NEWSTART Prosperity to przełomowy, znany na całym świecie program odnowy zdrowia fizycznego i psychicznego. Działa w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Europie i Australii. Od 18 lat prowadzony jest również w Polsce i pomógł już tysiącom osób. Opiera się na najnowszych badaniach naukowych z wielu dziedzin medycyny. Podobny program prowadzony w USA refundowany jest przez Departament Zdrowia jako profilaktyka i terapia wielu chorób cywilizacynych.

W czasie Programu NEWSTART Prosperity serwujemy odżywianie pełnowartościowe i oczyszczające: dietę warzywno-owocową, dietę sokową oraz post zdrowotny wodny. Każda z proponowanych form odżywiania skomponowana jest w oparciu o produkty sprzyjające zdrowiu zgodnie z najnowszą wiedzą naukową z zakresu żywienia człowieka. Polecamy nową piramidę żywieniową opracowaną przez epidemiologów i dietetyków Uniwersytetu Medycznego Loma Linda w Kalifornii. Odżywianie dostosowane jest do indywidualnych potrzeb uczestników. Na miejscu jest możliwość konsultacji z lekarzem i dietetykiem. Program służy przede wszystkim szkoleniu w zakresie zdrowego stylu życia i prewencji chorób. Codziennie odbywają się zajęcia edukacyjne: wykłady, prezentacje, warsztaty zdrowego gotowania, seminaria antystresowe. Dostępna jest również pomoc psychologiczna w zakresie zdrowia emocjonalnego oraz coaching i praca z modelem PROSPERITY w wyznaczaniu celów dla osób pragnących wypracować nowe zdrowe nawyki. Zapewniamy wsparcie w walce z nałogiem palenia oraz jedzenia niezdrowych pokarmów np. słodyczy, uczymy radzenia sobie ze stresem, wskazujemy na wartość właściwego myślenia i tworzenia dobrych relacji. Edukacja wzbogacona jest o aktywny wypoczynek w formie ćwiczeń porannych i spacerów plenerowych, a także zajęć z nordic walking. Jest też czas na wypoczynek, rekreację i dobry film. Herbaciarnia dostępna przez całą dobę oferuje szeroki zestaw naturalnych herbat ziołowych oraz wodę mineralną. Za dodatkową opłatą oferujemy też masaż leczniczy i relaksacyjny, masaż z miodem, solą himalajską i bańką chińską, elementy hydroterapii, dla chętnych wyjście na basen lub kąpielisko, okłady z glinki i borowiny, a także terapię chlorofilem, węglem drzewnym i efektywnymi mikroorganizmami.

W Programie NEWSTART Prosperity poprzez edukację i jej praktyczne zastosowanie następuje rewitalizacja, odnowa, poprawa kondycji, spadek masy ciała, odwrócenie wszelkich nabytych procesów degeneracyjnych: miażdżycowych, zwyrodnieniowych i zapalnych. Następuje normalizacja ciśnienia krwi, poziomu cholesterolu, trójglicerydów i cukru we krwi. W efekcie zdrowie się poprawia, a życie się przedłuża.

Pogram NEWSTART Prosperity prowadzony jest przez wykwalifikowany zespół złożony z lekarza i coacha, dietetyka, trenera i specjalisty wsparcia emocjonalnego, szefa kuchni i kucharek, masażysty oraz  fizjoterapeuty. Dostosowany jest do indywidualnych potrzeb zdrowotnych uczestników.

Współpraca medyczna:

John A. Scharffenberg – prof. Uniwersytetu Medycznego Loma Linda w Kalifornii, specjalista żywienia człowieka. 

Neal Nedley – internista, specjalista medycyny stylu życia, twórca programu „Żegnaj depresjo”.

Grażyna Kuczek – lekarz medycyny, health prosprity coach, absolwentka Uchee Pines Institute w USA.

Program NEWSTART Prosperity obejmuje: 

  1. Wykłady i prezentacje prowadzone przez lekarza dotyczące przyczyn powstawania i skutecznych terapii chorób cywilizacyjnych.
  2. Wyjątkowe spotkanie z prof. Johnem Scharffenbergiem z Uniwersytetu Medycznego Loma Linda w Kalifornii. W tym roku profesor będzie przez kilka dni obecny osobiście na turnusie w Gąskach. Na pozostałych turnusach będziemy mieli z nim kontakt zdalnie.
  3. Konsultacje lekarskie, na których planowane jest odżywianie i wyznaczany jest kierunek działań leczniczych – zapewniamy obecność lekarza na całym turnusie.
  4. Wsparcie zdrowia psychicznego – diagnostyka psychologicznych przyczyn powstania choroby oraz praca ze stresem, emocjami i motywacją (najnowsze badania pokazują, że choroba często może pojawić się z powodu stresu, straty, konfliktu, złych relacji, itp.).
  5. Porady dietetyczne – możliwość analizy swoich praktyk żywieniowych, rozpoznanie błędów i poznanie terapeutycznych zasad odżywiania.
  6. Indywidulanie dobrane żywanie: pełnowartościowe, dieta  warzywno-owocowa, post sokowy lub wodny. 
  7. Warsztaty zdrowego gotowania – praktyczne uczenie się przygotowywania posiłków według nowych przepisów. 
  8. Aktywny wypoczynek: spacery, nordic walking, ćwiczenia usprawniające, wycieczki do pięknych miejsc.
  9. Masaż leczniczy i relaksacyjny oraz z bańką chińską, a także terapia chlorofilem, węglem drzewnym i efektywnymi mikroorganizmami. Zabiegi oferujemy za dodatkową opłatą.

W Osieczku i Wiśle dodatkowo oferujemy okłady z glinki i borowiny, masaż z miodem i solą himalajską. Zabiegi te są dodatkowo płatne.

Program prowadzi zespół złożony z lekarza i coacha, dietetyka, trenera i specjalisty wsparcia emocjonalnego, szefa kuchni i kucharek, masażysty oraz fizjoterapeuty.