Grażyna Kuczek

lekarz medycyny, fitoterapeuta, autor, redaktor, konsultant, wykładowca, trener rozwoju osobistego, coach prosperity

Ukończyła Akademię Medyczną w Poznaniu na Wydziale Lekarskim. Jest koordynatorem i lekarzem prowadzącym Program Rewitalizacji i Edukacji Zdrowotnej Newstart w Polsce, jest autorką książek i wielu artykułów na temat zdrowia, prelegentką i konsultantką w zakresie medycyny naturalnej i zapobiegawczej w zakresie chorób cywilizacyjnych, wygłosiła wiele wykładów w Polsce, Australii i USA; po ukończeniu Akademii Medycznej w Poznaniu na wydziale lekarskim, odbyła staż i szereg szkoleń z zakresu medycyny prewencyjnej, zdrowego stylu życia i terapii żywieniem w Stanach Zjednoczonych w Wildwood Lifestyle Center & Hospital, Mercy Valley Farm, Eden Valley Lifestyle Center oraz w Kanadzie w Silver Hills, jest absolwentką amerykańskiego Uchee Pines Institute; ukończyła kurs fitoterapii, kurs trenerski oraz Szkołę Coachów Prosperity, obecnie zawodowo związana jest z Fundacją Źródła Życia, jest redaktorem naczelnym czasopisma „Zdrowie z wyboru”, prowadzi własną praktykę lekarską oraz pracuje jako wykładowca w WSTH. Kocha życie poza miastem i dalekie podróże, jest zamężna, ma syna.

Jest autorką książek: ABC zdrowego stylu życia (praca własna), Kuchnia w trosce o twoje zdrowie (współautorstwo) oraz z autorami zagranicznymi Hansem Diehl’em i Aileen Ludington: Zdrowie z wyboru, Sposób na nadwagę, Zdrowie Twój wybór.

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Tel: 602 800 956
 

Anna Ożarek-Pęciak

właściciel firmy szkoleniowej ADN, trener, coach, dietetyk

Ukończyła Akademię Medyczną w Poznaniu – specjalność promocja zdrowia, studia podyplomowe z dietetyki oraz Psychologii Zarządzania. Uzyskała certyfikat z zakresie coachingu i psychologii zarządzania Uniwersytetu Franklin. Posiada także uprawnienia do prowadzenia szkoleń biznesowych i rozwojowych oraz nauki nordic walking. Odbyła kursy z Racjonalnej Terapii Zachowań w Centrum Psychoterapii Integralnej oraz Psychoonkologii organizowane przez Ministerstwo Zdrowia – pomagającą wspierać psychicznie chorych na nowotwory i inne choroby cywilizacyjne oraz ich rodziny.

Rozwijała jako menadżer placówki handlowe i firmy, doprowadzając do ich sukcesu na rynku. Ma 16-letnie doświadczenie w zakresie marketingu, sprzedaży i obsługi klienta. Od 10 lat zajmuje się organizacją i prowadzeniem szkoleń z zakresu komunikacji, zarządzania i obsługi pacjenta w obszarze medycznym. Prowadzi własną firmę szkoleniową, która realizuje szkolenia z zakresu: efektywnej komunikacji, obsługi pacjenta/klienta, radzenia sobie ze stresem, motywacji, coachingu, inteligencji emocjonalnej, rozwiązywania konfliktów, problemów rodzinnych, radzeniem sobie z uzależnieniami od papierosów, słodyczy i innych uzależnień, budowania zdrowia fizycznego i psychicznego (wszystkie choroby cywilizacyjne, choroby z autoagresji) porady dietetyczne i naukę chodzenia z kijkami.

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Tel: 506 119 648
 

John A. Scharffenberg

lekarz medycyny, internista, profesor żywienia człowieka, pracownik naukowy, autor

Jest absolwentem Uniwersytetu Medycznego Loma Linda w Kalifornii oraz Szkoły Zdrowia Publicznego Uniwersytetu w Harwardzie. Od 55 lat jest profesorem Dietetyki na Uniwersytecie Loma Linda w Kalifornii. Pracował na stanowisku Dyrektora Kalifornijskiego Departamentu Zdrowia w San Bernardino oraz zasiadał z Komitecie ds. Odżywiania Sił Zbrojnych Stanów Zjednoczonych przy Narodowym Instytucie Zdrowia w USA. W latach 1998 do 2005 pracował w Generalnej Konferencji Kościoła ADS jako asystent Dyrektora Sekretariatu ds. Zdrowia. Jest autorem wielu książek i publikacji dotyczących zasad zdrowego odżywiania w profilaktyce i leczeniu chorób. Obecnie wiele podróżuje prowadząc wykłady w Stanach Zjednoczonych, Australii oraz krajach Europy środkowej w Czechach, Słowacji, Serbii, Włochach, Mołdawii i w Polsce. Ściśle współpracuje z Programem NEWSTART i wspiera jego wysiłki w propagowaniu zdrowego stylu życia w wielu krajach, w tym również w Polsce. Prof. Scharffenberg w 2014 roku ukończył 90 lat i jest obecnie wciąż aktywnym pracownikiem naukowym i wykładowcą. Zadziwia swoją kondycją umysłową, fizyczną i poczuciem humoru.

Jest autorem książek i publikacji: Dieta a choroby serca, Rewolucja w świecie zdrowia, Kontrola masy ciała, Dlaczego wegetarianizm, Grupy pokarmowe w naszej diecie, Tłuszcze, które leczą.

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.